Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Napisali o nas

 

DO SZEREGU!

29 wrz. 2018 - 14:31 – radio CENTRUM

fot. GazetaKaliska.pl

Plac św. Józefa w Kaliszu w sobotę zamienił się w obóz terytorialsów, czyli żołnierzy
z 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Na pikniku zaprezentowali sprzęt wojskowy i uzbrojenia. Były też pokazy samoobrony i pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie mogło zabraknąć wojskowej grochówki.

Z okazji pikniku w Kaliszu obecny był minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który zachęcał do wstąpienia w struktury WOT-u.

"Na ten moment mamy 255 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w Wielkopolsce. Jest plan, by do końca roku przeszkolić drugie tyle. Około 500 żołnierzy z końcem roku kalendarzowego powinniśmy mieć w swoich strukturach" - powiedziała radiu CENTRUM Anna Szymaniak, rzecznik 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

A 26 stycznia 2019 roku w 100. rocznicę przysięgi złożonej przez Wojska Wielkopolskie będą przysięgać terytorialsi, tuż po zimowym szkoleniu.

 

O służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej może się ubiegać każdy, zdolny do czynnej służy wojskowej - na podstawie orzeczenia komisji lekarskiej. Mogą wstępować zarówno mężczyźni jak i kobiety. Rekrutacja trwa około miesiąca.

 

Obecnie w WOT służbę pełni 13 600 żołnierzy. Do roku 2021 zakończy się proces ich formowania. Docelowo chodzi o około 53 000 żołnierzy. W każdym województwie mają być rozwinięte brygady obrony terytorialnej.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

    
pdf

Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu
pl. św. Józefa 5
62800 Kalisz
tel. 261612800
fax. 261612831
wkukalisz@ron.mil.pl